Reportaż ślubny

Fotografia ślubna często odbiega od swojego reporterskiego charakteru. Oczywiście zależne jest to od stylu fotografa ślubnego, dlatego ja przez większość czasu staram się pozostawać ukrytym reporterem. Prawdziwy reportaż jest w stanie przenieść nas na miejsce wydarzeń i pokazać nam jak wyglądał ten dzień. Zdjęcia pozowane nie oddadzą emocji, nastroju i panującej atmosfery (oczywiście na zdjęcia pozowane z rodziną i bliskimi też mamy czas :). W czasie moich reportaży staram się przedstawić ten dzień w taki sposób, żeby osoby których tam nie było, mogły poczuć klimat dnia ślubu. Para młoda jest tego dnia główną gwiazdą wieczoru i ich emocje fotografowane w trakcie uroczystości, nadają fotografii ślubnej pewnej magii.

Reportaż ślubny bialystok

Czym jest reportaż ślubny?

Reportaż skupia się na przedstawieniu dnia ślubu Państwa Młodych, dlatego to oni odgrywają w nim główną rolę, ale nie jedyną. Dobry reporter zawsze zwraca uwagę na otoczenie, starannie przygotowane przez Młodych oraz to jak uroczystość przeżywają najbliżsi. Dlatego pamiętajcie, że cechą dobrego fotografa ślubnego jest czujność i umiejętność obserwacji.

reportaż ślubny

najważniejsze punkty w fotografii ślubnej

Fotograf ślubny powinien skupić się na podstawowych elementach swojej pracy. Fotografia ślubna powinna zwrócić uwagę na:

  • Emocje – uchwycenie emocji jest ogromnym wyzwaniem, bez wątpienia nie da się ich powtórzyć i odegrać, dlatego praca fotografa ślubnego wymaga refleksu i pełnego skupienia.
  • Detale – to one nadają kształtu uroczystości, dlatego każda para młoda poświęca wiele czasu na ich idealne dopasowanie. Wiele małych rzeczy może pozostać niezauważone przez część gości, dlatego rolą fotografa jest ich uwiecznienie.
  • Momenty – to z nich składa się ten dzień, to one najszybciej znikają i tak jak w przypadku emocji, to rolą fotografa ślubnego jest ich zapisanie na kadrach fotografii ślubnych.
  • Rodzina – to najczęściej właśnie ona jest ogromnym wsparciem w czasie organizacji dnia ślubu i to pewnie dlatego to właśnie najbliżsi przeżywają ten dzień równie mocno albo i mocniej od pary młodej. Warto czasami się zatrzymać i porozmawiać z bliskimi, poczuć od nich wsparcie i emocje, które  na pewno odczuwają.
białystok fotografia ślubna

plan reportażu

Podczas pracy fotografa ślubnego, ważne jest to, żeby tworzyć historię. Reportaż ślubny nie może być po prostu zlepkiem zdjęć. Przede wszystkim chodzi o przekazanie historii, Waszej historii, która wydarzy się tylko raz w życiu. Zawszę staram się zaplanować w swojej głowie jakie fotografie ślubne odpowiednio przedstawią Waszą historię i wszystkie detale, o które zadbaliście.

plan dnia ślubu

Pracę fotografa ślubnego w dniu ślubu bez wątpienia warto zaplanować. Tak samo zachęcamy Was do zaplanowania Waszego ślubu przy pomocy naszego organizera ślubnego. Na kilka dni przed uroczystością dostaniecie ode mnie listę pytań, które umożliwią mi przygotowanie logistyczne. Zazwyczaj dzień ślubu dzielimy na:

  • Dom pana młodego – przygotowania pana młodego razem ze świadkiem i rodziną. Jest to idealny moment żeby uchwycić wszystkie detale ubioru pana młodego oraz cały proces nakładania garnituru, od zapinania spinek na mankietach, przez zakładanie muszki/krawata po zakładanie garnituru ślubnego.
Fotografia slubna bialystok
  • Dom panny młodej – kolejnym emocjonującym etapem są przygotowania panny młodej. Jest tu mnóstwo okazji do łapania cudownych kadrów. Często tutaj pojawiają się pierwsze emocje i świadomość powagi tego dnia.
panna młoda
  • Ślub – to jest ten moment, z powodu którego istnieją te poprzednie i następne. To dlatego ten rodzaj fotografii nazywa się fotografią ślubną. Zwieńczenie długich przygotowań i najważniejszy moment tego dnia. Rolą fotografa ślubnego jest uchwycić najważniejsze momenty i największe emocje. W kościele/urzędzie stanu cywilnego ograniczam pozowanie do zera. Reportaż opiera się na łapaniu kadrów nie pozowanych. Jest to też moment gdzie wszyscy goście są obecni i jeśli warunki pozwolą kończymy go zdjęciem grupowym.
fotograf ślubny bialystok
  • Wesele – to co wszyscy kochają najbardziej. Czysta zabawa, radość, uśmiechy, pierwszy taniec pary młodej ( zobaczcie piosenki, które polecamy), podziękowania, życzenia tańce gości. W fotografiach weselnych ważna jest spontaniczność i uchwycenie ulotnych chwil.
  • Plener ślubny – mój ulubiony rodzaj sesji zdjęciowych. Bez wątpienia wolę, żeby odbywał się w niedługim czasie po ślubie. Uwielbiam Wasze emocje, które jeszcze nie opadły. Więcej o plenerze przeczytacie tutaj –  plener ślubny.
fotograf białystok

fotografia ślubna - rodzina

Dla wielu Waszych bliskich współpraca z fotografem może okazać się czymś zupełnie nowym. Na pewno warto im wspomnieć kim będzie Wasz fotograf ślubny i przygotować ich do tego, żeby się nie stresowali. Łatwo powiedzieć a trudniej zrobić. Najlepszą radą jaką mogę przekazać jest to, żeby zapomnieć o tym, że ktoś robi zdjęcia i żyć tym dniem jakby fotografa nie było. Wtedy uzyskamy najbardziej naturalne zdjęcia w reporterskim stylu.

Reportaż ślubny

OBSERWUJ NAS
KONTAKT

KONTAKT@WIDZIMYSIEWKADRZE.PL


737475010

Jako fotograf ślubny i kamerzysta na wesele pracujemy na terenie całej Polski, najczęściej w woj Podlaskimwoj Mazowieckim oraz woj Warmińsko-Mazurskim między innymi w: Białystok, Ełk, Augustów, Suwałki, Grajewo, Hajnówka, Giżycko, Olsztyn, Szczytno, Łomża, Ostrołęka, Sokółka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Warszawa, Zambrów, Siedlce, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Ciechanowiec. Korzystając z naszego pakietu foto/video zyskujecie fotografa i kamerzystę na Wasze wesele. Mniej formalności, większa wygoda, ułatwiony kontakt. Zapraszamy do współpracy i obejrzenia portfolio fotografii i filmów ślubnych

FOTOGRAF ŚLUBNY BIAŁYSTOK    KAMERZYSTA NA WESELE BIAŁYSTOK     FILM ŚLUBNY BIAŁYSTOK

2023 © Widzimy Się W Kadrze